YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

 • SUMMER CAMP
  SUMMER CAMP

  KIDS STUDIO KORUPARK AVM

 • Oynasın da Büyüsün - Kindermusik Yaz Programı
  Oynasın da Büyüsün - Kindermusik Yaz Programı

  KIDS STUDIO KORUPARK AVM

 • YILBAŞI PARTİSİ
  YILBAŞI PARTİSİ

  KIDS STUDIO KORUPARK AVM

  14:30 - 16:30

SOSYAL AĞDA BİZ

 • Facebook

 • Instagram

 • Twitter

ARAMA

ETİKETLER

Lego Education

Lego ile çocukların ve gençlerin gelişimine destek / 4-16 yaş

Lego ile çocukların ve gençlerin gelişimine destek

Lego Robotics atölyeleri, farklı yaşlardaki çocuklardan teknoloji meraklılarını bir araya getirerek, onları bilim heyecanıyla tanıştırıyor.


Çocuklar, doğuştan meraklılıklarıyla bilinirler. Bu merakları, onları farklı keşiflere yönlendirir ve bunlardan biri robotların nasıl çalıştığıdır. Lego Robotics atölyeleri ile küçük yaştaki çocuklar bile robot yapmayı anlama kabiliyetine sahip olurlar. Üstelik bu çocuklar, Lego Robotics ile olağanüstü buluşlar yapabilirler.


Lego Robotics atölyeleri çocukların öğrenmesini nasıl geliştirir?


1. Problem Çözme Becerilerini Artırır. Lego Robotics, çocukların özellikle kendi robotlarını yaparken problemdeki çözümü bulma becerisini güçlendirir.
2. Stratejik Düşünmeyi Geliştirir. Strateji, çocukları iyi yönde rekabetçi yapar. Çocuk, bir defa tüm robot projelerinde stratejileri düşünmesi için desteklendiğinde çocuğun yavaş yavaş analitik ve eleştirisel zekâsı gelişir.
3. Odaklanma ve Dikkati Artırır. Günümüzde çocuklar, beyinlerinde günlük olarak işleyen birçok fikirden dolayı odaklanmada zorluk yaşıyor. Fakat öğrencilerin odaklanma ve dikkati, robot bilim dersleri sayesinde gelişiyor. 
4. Yaratıcı Düşünme Becerilerini Geliştirir. Robot bilim atölyelerinde çocukların yararlanabileceği en iyi şeylerden biri yaratıcı düşünmedir. Robot yaparken kullanabilecekleri çok sayıda fikirle çocuklar, makinelerini çalıştırma ve tasarlama konusunda kendilerine güvenirler. 
5. Takım Çalışması ve İletişim Becerilerini Artırır. Robot Bilim atölyesinde öğrenciler, bir takımla çalışmaya teşvik edilir. Böylece sınıftaki diğer çocuklara takım çalışması, iş birliği ve katılım için yer açılır.
6. Bilim, Teknoloji, Fen ve Matematikte (STEM) Bilgiyi Artırır. Robot bilim atölyelerinde çocukların STEM eğitimini sevebilecekleri, beceri ve bilgilerini geliştirebilecekleri bir ortam oluşturulur. 


Çocukları robot bilim atölyeleri ve derslerinde etkiye açık bırakmak, onların gelecekteki öğrenimleri için bir hazırlık niteliğindedir. Teknik bilginin yanı sıra çocuklar, uygun davranışla ve bilgiye daha hazır bir şekilde gelişirler.

 

Lego robotics atölyeleri çocukların üst düzey düşünme, ürün geliştirme, buluş ve inovasyon yapabilme seviyesine ulaşmaları için günümüz eğitim sisteminin olmazsa olmazı ‘deneyerek öğren’ in en yenilikçi destekçisidir. Bunu yaparken de öğrencinin hata yapmaktan korkmamasını sağlayacak ortamlar sunulması önemlidir. Bursa Korupark Kids Studio bünyesinde çocukların ve gençlerin öğrenmekten keyif almalarını hedefleyerek onlara hayallerine ulaşma cesareti kazandırmak, analiz ve problem çözme yeteneklerini geliştirmek ve topluma yararlı bireyler olmaları konusunda onları desteklemekteyiz.

 

4-6 Yaş Lego Atölyeleri

 

 

6-10 Yaş Lego Atölyeleri We Do 2

 

 

10-16 Yaş Lego Atölyeleri Ev3

   KIDS STUDIO:   PROGRAM HAKKINDA TÜM SORULARINIZI BİZE YAZABİLİRSİNİZ.

İLETİŞİM FORMU

Gönder

 
 
 
 

KIDS STUDIO

"Ailenizi kurduğunuz günden beri her gün yepyeni kararlar vermektesiniz, ve ailenizin yeni üyesi bebeğiniz bu kararların kalbinde! Tıpkı Kids Studio'da her dansın şarkının ve aktivitenin kalbinde olduğu gibi. “

              

KIDS STUDIO GALERİ

BİZE ULAŞIN

Gönder